जोखिम बढेपछि आजदेखि एकहप्ताका लागि कुश्मा बजारमा फेरि लकडाउन

136

पर्वत/जिल्लाको सदरमुकाम कुश्मा बजारमा कोरोना संक्रमण बढ्दो दरमा देखिएसंगै कुश्मा बजार एक हप्ताका लागि बन्द हुने भएको छ । जिल्ला स्थित सिसिएमसि र सरोकारवालाहरुको वीच भएको वैठकले कुश्मा बजारका वडा न ४, ५, ६ र ७ लाई बन्द गर्नेनिर्णय भएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी शम्भु रेग्मीले जानकारी दिए ।

रेग्मीका अनुसार आज १४ गते देखि आगामी २१ गतेसम्म कुश्मा बजार क्षेत्र पूर्ण रुपमा बन्द हुनेछ । अत्यावश्यक सेवा बाहेकका सवै पसल, वैंक तथा वित्तिय संस्था र कार्यालयहरु बन्द हुने प्रजिअ रेग्मीले जानकारी दिए ।

कुश्मा बजारमा हिजो मात्रै एक जना संक्रमीतको मृत्यु भएको थियो भने बजार क्षेत्रका ब्यापारी र वैकमा कार्यरत कर्मचारीमा समेत कोरोना पोजेटिभ देखिएको छ । जिल्ला प्रशासन कार्यालयमा विहिवार वसेको वैठकले मुख्य गरी सदरमुकाम कुश्मा बजारलाई लक्षित गरी यो क्षेत्रमा यातायात समेत बन्द गर्ने निर्णय भएको बताईन्छ । मध्यपहाडी लोकमार्गमा सवारी आगमनमा भने रोक लगाइएको छैन् ।

हिजोमात्रै कुश्मा नगरपालिका वडा न ६ बस्ने एक ब्यक्तिको कोरोना संक्रमणकै कारण पोखरामा मृत्यु भएको थियो । सदरमुकाममा संक्रमण थप फैलन नदिनका लागि राजनैतिक दल, नगारिक समाज, मानबअधिकार कर्मी र पत्रकार समेतको उपस्थितीमा यो निर्णय भएको वताइएको छ ।